![](https://media-eu.kozan.gr/wp-content/uploads/2019/04/23110616/rokas2.jpg)
Ο Δήμος Βοΐου, η Τοπική Κοινότητα Γαλατινής, ο Μορφωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Γαλατινής, οι Αθλητικοί Σύλλογοι Γαλατινής και η Εκκλησιαστική Επιτροπή Αγίας Παρασκευής Γαλατινής σας προσκαλούν στις πασχαλινές λαογραφικές εκδηλώσεις «Ο χορός της Ρόκας» την Τρίτη ημέρα του Πάσχα 30 Απριλίου 2019. Αθλητικό μέρος (ώρα έναρξης 3:00 μ.μ.).Στο χώρο του Γηπέδου Λαογραφικό μέρος ( ώρα έναρξης 5:30 μ.μ.) Στην Πλατεία Βασ. Πάτρα τραγούδια και χοροί της Ρόκας . Σε περίπτωση κακοκαιρίας η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Πνευματικό Κέντρο Γαλατινής.