Μακεδονικός Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2 | φωτο – βίντεο

1034

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μακεδονικός Σιάτιστας κατάφερε να πάρει το τρίποντο μέσα στη Νέα Νικόπολη κόντρα στον συνονόματο Μακεδονικό Κοζάνης με σκορ 0-2.

Radiosiatista.gr

Το παιχνίδι στο Α’ ημίχρονο ήταν μέτριο με τις δύο ομάδες να δίνουν μάχη για το ποια θα επικρατήσει στο χώρο της μεσαίας γραμμής  χωρίς όμως να δημιουργήσουν κάποια ευκαιρία για να πετύχουν τέρμα.
Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και κατάφεραν να φύγουν δίκαια με τους τρεις βαθμούς της νίκης Τα γκολ σημείωσαν οι Τσακνάκης στο 58′ και ο Μπατσής στο 86′.
Το φιλμ του αγώνα
Στο 43′ φάουλ Τσακνάκη άουτ
Στο 48′ σουτ Στεφανίδη , μπλοκάρει ο Τσιαούσης
Στο 58′ ο Τσακνάκης θα βρεθεί μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.
Στο 67′ φάουλ Μπούρτζιου, διώχνει ο Βαρυτιμίδης
Στο 69′ πλασέ Σακαλή , διώχνει ο Τσιαούσης
Στο 74′ φάουλ με τον Δολόπικο , διώχνει σε κόρνερ ο Βαρυτιμίδης.
Στο 86′ Δυνατό σουτ από 25′ μέτρα του Μπατσή , αιφνιδιάζει τον Βαρυτιμίδη και γράφει το 0-2
Στο 91′ φάουλ Σακαλή διώχνει ο Τσιαούσης

Μακεδονικός Κοζάνης (Καραθανάσης): Βαρυτιμίδης, Χαραλαμπίδης (72′ Σουρβίνος), Κακουλαντωνάκης Στ., Δημητριάδης, Παπακωνσταντίνου, Σάλα, Στεφανίδης (82′ Κανάβας), Μήλιος (70′ Δούμας) , Τζέλος, Γεωργιάδης, Σακαλής.

Μακεδονικός Σιάτιστας
 (Βότσης): Τσιαούσης, Πολύζος (83′ Μυλωνάς), Ώττας, Κατσίρης, Μπούρτζος, Παπουτσίδης, Τσακνάκης, Γεωργάκας (68′ Μπατσή, Ντέρος, Γκουντούλιας, Δολόπικος.

Διαιτητής: Καρατέρπος
Βοηθοί: Τζιουβάρας, Τζιαμπάζης
Παρατηρητής: Αντωνογιάννης