Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ kozan.gr: ΕΠΣ Κοζάνης 22η Αγωνιστική: Η ΑΕΠ στη θέση οδηγού – Υπό...

kozan.gr: ΕΠΣ Κοζάνης 22η Αγωνιστική: Η ΑΕΠ στη θέση οδηγού – Υπό τα βλέμματα 1.500 φιλάθλων, νίκησε με 1-0 την Κοζάνη και πέρασε μπροστά… Τραυματίστηκε ο σκόρερ Πλάτων Καρακατσάν (Βίντεο & Φωτογραφίες)

1814

Η ΑΕΠ Καραγιαννίων με ένα γκολ που σημείωσε από τα 11 μέτρα ο Πλάτων Καρακατσάν, ήταν η νικήτρια του μεγάλου ντέρμπι και πιθανόν πρωταθλήτρια για τη φετινή περίοδο της Α’ ΕΠΣ Κοζάνης. Το παιχνίδι έγινε στο ΔΑΚ Κοζάνης, υπό τα βλέμματα 1.500 φιλάθλων και των δυο ομάδων, με την ΑΕΠ να είχε από την αρχή την πρωτοβουλία των κινήσεων. Η Κοζάνη πίεσε στα τελευταία λεπτά του αγώνα χωρίς όμως να βρει στόχο…. Μετά το τέλος του αγώνα οι παίκτες της ΑΕΠ έγιναν ένα κουβάρι, πανηγυρίζοντας την νίκη τους αυτή, η οποία τους έφερε αρκετά κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος. Στα αξιοσημείωτα του ματς ο τραυματισμός του σκόρερ του παιχνιδιού Πλάτων Καρακατσάν, ο οποίος χτύπησε στο γόνατο. Ας ευχηθούμε γρήγορη ανάρρωση στον ποδοσφαιριστή κόσμημα της κατηγορίας.