Ο καταρτισμός των ομίλων της Γ’ Εθνικής για τη σεζόν 2018 – 2019 – O Μακεδονικός Σιάτιστας στον 3ο Όμιλο !!

412

Καταρτίστηκαν πριν λίγο οι όμιλοι του νέου πρωταθλήματος στη Γ΄ Εθνική που θα διεξαχθεί σε 8 ομίλους.

 

Οι ομάδες της ΕΠΣ Κοζάνης Μακεδονικός Φούφα και Μακεδονικός Σιάτιστας συμπεριλήφθηκαν στο 3ο  όμιλο μαζί με τα Γρεβενά Αεράτα της ΕΠΣ Γρεβενών και του Μέγα Αλέξανδρου Καλλιθέας της ΕΠΣ Καστοριάς.

Στον 2ο όμιλο θα αγωνιστούν οι ομάδες της ΕΠΣ Φλώρινας Ερμής Αμυνταίου και Μελιτέας Μελίτης.

Την Τετάρτη στις 12 Σεπτεμβρίου στις 15:00 στα γραφεία της ΕΠΟ στο Γουδί, θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση τους πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής 2018-2019. Η σέντρα στη Γ΄ Εθνική μετατίθεται από 23 Σεπτεμβρίου για τις 30 ιδίου μήνα.

Αναλυτικά ο καταρτισμός των 8 ομίλων της Γ’ Εθνικής (2018 – 2019)

Γ’ Εθνική 2018-2019

1ος όμιλος

Εθνικός Αλεξανδρούπολης
ΠΑΟΚ Κοσμίου
Άρης Αβάτου
Ορφέας Ξάνθης
Ασπίδα Ξάνθης
Καβάλα
Νέστος Χρυσούπολης
Αετός Ορφανού
Κεραυνός Πέρνης
Πανσερραϊκός
Εθνικός Σιδηροκάστρου
Απόλλων Παραλιμνίου
ΑΕ Καλαμπακίου
Αλέξανδρος Κιλκίς

2ος όμιλος

Άρης Παλαιοχωρίου
Μακεδονικός
Αλμωπός Αριδαίας
Εδεσσαϊκός
Αγροτικός Αστέρας
ΑΠΕ Λαγκαδά
Βέροια
ΠΑΟ Κουφαλίων
Ολυμπιακός Κυμίνων
ΠΟ Τριγλίας
ΑΣ Γιαννιτσά
Νίκη Αγκαθιάς
Μελιτέας Μελίτης
Ερμής Αμυνταίου

3ος όμιλος

Τηλυκράτης Λευκάδας
Μακεδονικός Φούφα
Θεσπρωτός
ΑΕ Λευκίμμης
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Θρίαμβος Σερβανιών
Μακεδονικός Σιάτιστας
Γρεβενά Αεράτα
Σούλι Παραμυθιάς
ΑΟ Φλωριάδας
Κρόνος Αργυράδων
Αχέρων Καναλακίου
Ναυπακτιακός Αστέρας

4ος όμιλος

Πιερικός
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Νίκη Βόλου
Αστέρας Ιτέας
ΓΣ Αλμυρού
Ολυμπιακός Βόλου
ΑΟ Σελλάνων
Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΣ Μετέωρα
Θησέας Αγριάς
Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Μακρυχωρίου
Φωκικός
ΑΟ Στυλίδας

5ος όμιλος

Εθνικός Πειραιά
Προοδευτική
ΑΠΟ Κερατσίνι
Ιωνικός
Ατρόμητος Πειραιά
Αμπελακιακός
ΟΦ Ιεράπετρας
ΑΕ Νεάπολης
Ατσαλένιος
Γιούχτας
ΑΟ Επισκοπής
ΑΟ Παλαιόχωρας
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

6ος όμιλος

Καλλιθέα
Αιγάλεω
Ηλυσιακός
Αγιος Ιερόθεος
Αγιοι Ανάργυροι
Χαραυγιακός
ΑΟ Χαλκίς
Απόλλων Ερέτριας
ΠΑΣ Κόρινθος
Πανθηραϊκός
Θύελλα Καμαρίου
Αιολικός

7ος όμιλος

ΑΟ Κατασταρίου
ΑΟ Εικοσιμίας
Καλαμάτα
Πάμισος Μεσσήνης
Αστέρας Βλαχιώτη
ΑΕ Πελλάνας
Παναρκαδικός
ΑΕ Ερμιονίδα
Παναργειακός
Ενωση Λέρνας
Ασπρόπυργος
Μανδραϊκός
ΑΟ Υπάτου
Αμβρυσσέας Διστόμου

8ος όμιλος

Διαγόρας Ρόδου
Ιάλυσος
Φοίβος Κρεμαστής
Αχαρναϊκός
Θύελλα Ραφήνας
Παλληνιακός
Παναιγιάλειος
Διαγόρας Βραχνεϊκων
Πανομβριακός
Αστέρας Αμαλιάδας
Πανηλειακός
ΠΑΟ Βάρδας
Νίκη Τραγανού