ΠΑΜΕ ΓΗΠΕΔΟ ….

856

Να αφήσει πίσω του την εντός  έδρας  ήττα είναι το ζητούμενο στον Μακεδονικό Σιάτιστας που επικεντρώνεται στην δύσκολη αναμέτρηση κόντρα στον ΠΑΣ Καναλακίου εκτός έδρας.

Ο Μακεδονικός Φούφα πρωτοπόρος στην βαθμολογία του 3ου  ομίλου μαζί με τον Τηλυκράτη αντιμετωπίζει στα Γρεβενά τα νεανικά Αεράτα που βρίσκονται στην τελευταία θέση μαζί με τη Φλωριάδα.

6η αγωνιστική – 3ος  όμιλος

Γρεβενά Αεράτα – Μακεδονικός Φούφα

Αχέρων Καναλακίου – Μακεδονικός Σιάτιστας

Τηλυκράτης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

ΑΟ Φλωριάδας – Ναυπακτιακός

Θεσπρωτός  – Σούλι Παραμυθιάς

ΑΕ Λευκίμμης – Θρίαμβος Σερβιανών

Ρεπό ο Κρόνος Αργυράδων

Βαθμολογία

Μακεδονικός Φούφα 11
Τηλυκράτης Λευκάδας 11
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 9
Κρόνος Αργυράδων 9
Ναυπακτιακός Αστέρας 8
ΑΕ Λευκίμμης 8
Θεσπρωτός 7
Σούλι Παραμυθίας 7
Αχέρων Καναλακίου 5
Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ 2
Θρίαμβος Σερβιανών 1
ΑΟ Φλωριάδας 1
Γρεβενά Αεράτα 1

 

 

Η  δράση στα γήπεδα του νομού συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο με μεγάλο ενδιαφέρον.

Ξεχωρίζει το παιχνίδι της Ακαδημίας Βοΐου με την Κοζάνη

Α’ κατηγορία 8η  αγωνιστική

ΑΟ Κρόκου – ΑΕΠ Καραγιαννίων

Ακαδημία Βοΐου – ΦΣ Κοζάνη

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Τιτάν Σερβίων – Ακαδημία Ηρακλή Πτολεμαΐδας

ΑΜΣ Γαλατινής – ΑΕ Κοζάνης

Μακεδονικός Κοζάνης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Εθνικός Βατερού – ΠΑΟ Κοίλων

Βαθμολογία

ΦΣ Κοζάνη 21
ΑΕΠ Καραγιαννίων 21
ΑΟ Κρόκου 18
Τιτάν Σερβίων 10
Ακαδημία Βοΐου 9
Εθνικός Βατερού 9
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 8
Μακεδονικός Κοζάνης 8
ΑΕ Κοζάνης 7
Ακαδημία Ηρακλή Πτολεμαΐδας 7
ΠΑΟ Κοίλων 7
ΑΜΣ Γαλατινής 6
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 5
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 4

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος 6η  αγωνιστική

Πρόοδος Μεταξά – Αλιάκμων Αιανής

Ερμής Πλατανορεύματος – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Απόλλων Αυλών – ΑΕ Κρανιδίων

ΑΕ Άνω Κώμης – Αναγέννηση Λιβαδερού

Αστραπή Κλείτου – Αίας Μικροβάλτου

ΑΣ Βελβεντό – Κεραυνός Πετρανών

Βαθμολογία

Αλιάκμων Αιανής 13
Αστραπή Κλείτου 13
Αναγέννηση Λιβαδερού 13
Πρόοδος Μεταξά 9
Ερμής Πλατανορεύματος 9
ΑΣ Βελβεντό 7
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 7
ΑΕ Άνω Κώμης 5
ΑΕ Κρανιδίων 4
Αίας Μικροβάλτου 3
Κεραυνός Πετρανών 3
Απόλλων Αυλών -6

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος 7η  αγωνιστική

ΑΕ Καλαμιάς – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Φ.Σ  Ακ. Ποδ. Εορδαϊκός Πτολ. – ΑΕ Περδίκκα

Βυζαντινός Αετός – Πρόοδος Κομνηνών

Δάφνη Πολυμύλου – Δόξα Μικροκάστρου

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ελπίδες ΑΕΚ

Δόξα Βερμίου Πύργων – Δαναοί Κοζάνης

Ρεπό: Ακρίτες Κοζάνης

Βαθμολογία

ΦΣ Ακ. Ποδ. Εορδαϊκός Πτολ. 15
ΑΕ Καλαμιάς 13
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 13
Βέρμιο Καρυοχωρίου 12
ΑΕ Περδίκκα 11
Βυζαντινός Αετός 8
Δάφνη Πολυμύλου 7
Πρόοδος Κομνηνών 7
Δαναοί Κοζάνης 6
Δόξα Βερμίου Πύργων 4
Δόξα Μικροκάστρου 3
Ελπίδες ΑΕΚ 2
Ακρίτες Κοζάνης 1

Γ’ κατηγορία 3η   αγωνιστική
ΑΕΚ Καισαρειάς  Κήπου Σπάρτου – Ηρακλής Δρεπάνου

Μ. Αλέξ. Λευκοπηγής – Δράσις Τσοτυλίου

Κοζάνη 2004 – Αναγέννηση Αργίλου

Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου – Αναγέννηση Εράτυρας

Βαθμολογία

Κοζάνη 2004 6
Ηρακλής Δρεπάνου 6
ΑΕ  Καισαρειάς  Κήπου Σπάρτου 6
Δράσις Τσοτυλίου 3
Αναγέννηση Εράτυρας 0
Μ. Αλέξ. Λευκοπηγής 0
Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου 0
Αναγέννηση Αργίλου -6

matiesstasport.blogspot.gr

Το Σάββατο 3 Νοεμβρίου αγωνίζονται τα τμήματα κορασιδων και ανδρικό του Γυμναστικού, με τα αντίστοιχα τμήματα του Άργους Ορεστικού!!!

Οι κορασίδες παίζουν στο ΔΑΚ Άργους στις 15:00 και οι άντρες στο ΔΑΚ Σιάτιστας στις 20:00!!!