ΕΓΚΡΙΣΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗΣ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΪΟΥ ΑΠΟ ΤΟ LEADER
Από την Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης Επιχειρησιακού Προγράμματος Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας ανακοινώθηκε η ένταξη πράξεων στο «Πρόγραμμα Αγροτικής Ανάπτυξης (ΠΑΑ) 2014 -2020», ΜΕΤΡΟ 19: «Τοπική Ανάπτυξη με πρωτοβουλία Τοπικών Κοινοτήτων (CLLD) – LEADER».
Σε αυτές περιλαμβάνονται και οι εντάξεις των κάτωθι προτάσεων του Δήμου Βοΐου:
- Προμήθεια υπογείων κάδων συλλογής απορριμμάτων, ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 74.400€.
- Ανάπλαση χώρου αναψυχής Τσοτυλίου, ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 220.000€.
- Προμήθεια εξοπλισμού του κέντρου πληροφόρησης Σιάτιστας για την προβολή του γεωπάρκου, ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 10.000€.
Οι τρείς προτάσεις που υποβλήθηκαν από την τεχνική υπηρεσία του Δήμου, εκτός του ότι εγκρίθηκαν, είχαν και την υψηλότερη βαθμολογία από την Επιτροπή Αξιολόγησης.
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2019/11/ΑΓΙΟΣ-ΜΗΝΑΣ-ΣΕΒ..png)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2019/11/ΕΥΧΕΛΑΙΟ.png)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191112_115243-1-1024x768.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191112_115257-1-768x1024.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2019/11/ΜΙΑ-ΝΥΧΤΑ-ΣΤΗΝ-ΚΟΛΑΣΗ-GR-2-691x1024.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2019/11/Prosklisi_Islamophobia-1-1024x1010.jpg)