Εντυπωσιακή Εμφάνιση της Χορωδίας Γυναικών Σιάτιστας στο Απολλώνειο Χορωδιακό Φεστιβάλ στην Ορεστιάδα.
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2019/06/65109384_2293721460745725_7480970540069421056_n-349x218_c.jpg)
Με μουσική από 4 διαφορετικές χορωδίες πραγματοποιήθηκε το Απολλώνειο Χορωδιακό Φεστιβάλ στην Ορεστιάδα, υπό την αιγίδα του Μουσικού Πολιτιστικού Συλλόγου «Απόλλων».
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 22 Ιουνίου στο υπαίθριο Δημοτικό Θέατρο Ορεστιάδας.
Συμμετείχαν οι παρακάτω χορωδίες:
- Δημοτική χορωδία Δράμας ΚΑΠΗ
- Δημοτική χορωδία γυναικών Σιάτιστας
- ΜΓΣ Σιδηροδρομικών «ο Θερμαϊκός»
- ΜΠΣ «Απόλλων» Ορεστιάδας
Το ΕΠΑΛ Σιάτιστας θα λειτουργήσει την Πέμπτη 04/07/2019, την Τρίτη 9/7/2019 την Πέμπτη 11/07/2019 και τη Δευτέρα 15/7/2019 για την υποστήριξη υποβολής Μηχανογραφικού Δελτίου στους τελειόφοιτους μαθητές.
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2019/06/ΕΠΑΛ-349x218_c.jpg)
Επίσης, θα λειτουργεί όλο το καλοκαίρι κάθε Πέμπτη μέχρι τέλους Αυγούστου, (επειδή 15 Αυγούστου είναι Πέμπτη το Σχολείο θα είναι ανοιχτά την Τετάρτη 14/08/2019).
` Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ Π.Ε. 87.02
Ο Ορειβατικός Σύλλογος Σιάτιστας διοργανώνει για το Σαββατοκύριακο 13 & 14 Ιουλίου, εξόρμηση στην Γκαμήλα ή Τύμφη.
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2019/06/FB_IMG_1530090468882-349x218_c.jpg)
Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν έγκαιρα τις συμμετοχές τους (μέχρι Δευτέρα 8/07) προκειμένου να κλειστεί το λεωφορείο της μετάβασης στο Μικρό Πάπιγκο.
Η διανυκτέρευση θα γίνει σε σκηνές καθώς το ορειβατικό καταφύγιο «Δ. Γεωργούλης», στην Αστράκα είναι πλήρες από πλευράς κρατήσεων.
Για δηλώσεις συμμετοχών: Ταγάρας Μπάμπης 6942061221.
Εργασίες για την αποκατάσταση του δικτύου τροφοδοσίας του καταφυγίου στα Τσιάμια με πόσιμο νερό από τη «βρύση του έρωτα».
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2019/06/FB_IMG_1561286221064-890x395_c.jpg)
Μια σημαντική ενέργεια που θα αναβαθμίσει την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών του καταφυγίου προς τους επισκέπτες του.
Η Διοίκηση του Συλλόγου ευχαριστεί θερμά το Δήμο Βοΐου, το προσωπικό του, καθώς επίσης και το εξειδικευμένο τεχνικό συνεργείο, το οποίο εργάστηκε αφιλοκερδώς , με πείσμα και υπέρβαση και με εφόδια τον εξοπλισμό και τις γνώσεις του, κατάφερε να αποκαταστήσει τα προβλήματα που εμπόδιζαν την υδροδότηση του καταφυγίου για χρόνια.
Σημαντική κι η ατσάλινη θέληση των μελών του Συλλόγου για υπέρβαση των προβλημάτων για ένα καταφύγιο πολλών αστέρων.
Το δημοτικό ωδείο Σιάτιστας σας προσκαλεί στις συναυλίες των μαθητών του, την Τρίτη 25/619 και ώρα 7.30 μ.μ. και, την Κυριακή 30/6/19 και ώρα 11.30 π.μ. στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Δημοτικού Ωδείου Σιάτιστας.
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2019/06/ΑΦΙΣΑ-ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ-25-630-6-19-600x849-349x218_c.jpg)
Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.
Εκ της Διευθύνσεως