Radiosiatista.gr
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2023/01/εικόνα_Viber_2023-01-28_21-20-51-327-1024x461-1-1024x461.jpg)
Πολιτιστικός σύλλογος Πελκιωτών Θεσσαλονίκης ” Μύριχος” , σε συνεργασία με τη Βοϊακή Εστία Θεσσαλονίκης, διοργάνωσε, το Σάββατο 28 Ιανουαρίου, στο πλαίσιο του Money show, στο ξενοδοχείο Hyatt (Χάγιατ) Θεσσαλονίκης, εκδήλωση με θέμα <<Η επιχειρηματική δραστηριότητα των Βοϊωτών >>. Την εκδήλωση χαίρετησε η Αντιπεριφερειάρχης Μεταποίησης, επιχειρηματικότητα και ισότητας της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας, Ευφροσύνη Ντιό ενώ επίσης μίλησαν η Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Κοζάνης Κατερίνα Δαδαμόγια όσο και ο Δήμαρχος Βοΐου Χρήστος Ζευκλής
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2023/01/εικόνα_Viber_2023-01-28_21-20-53-317.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2023/01/327047213_1091115058952356_603019233873115256_n-1287x1536-858x1024.jpg)