Πάμε Γήπεδο …

491

Την Κυριακή 17 Νοεμβρίου και ώρα 16:30 ο Γυμναστικός θα παίξει τον αναβληθεν αγώνα με τους Διόσκουρους Κοζάνης στο ΔΑΚ Σκαρκαλα!!!

Α’ κατηγορία 9η  αγωνιστική

Σάββατο 16 Νοεμβρίου στις 3μμ

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Μακεδονικός Κοζάνης – ΦΣ Εορδαϊκός

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – ΑΕ Κοζάνης

Κυριακή 17 Νοεμβρίου στις 3μμ    

Εθνικός Βατερού – Βέρμιο Καρυοχωρίου

ΠΑΟ Κοίλων – ΦΣ Κοζάνη

Τιτάν Σερβίων – Μακεδονικός Σιάτιστας

ΑΜΣ Γαλατινή – Αλιάκμων Αιανής

Δύσκολες αναμετρήσεις περιμένουν τις ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας και αυτή την αγωνιστική με το βαθμολογικό… κουβάρι να ξετυλίγεται σιγά – σιγά.

Στον 4ο όμιλο τα φώτα είναι στραμμένα στα παιχνίδια φωτιά μεταξύ της ΑΕΠ με την ανεβασμένη αγωνιστικά Ανατολή εκτός έδρας και του Μακεδονικού Φούφα που υποδέχεται στην έδρα του τον πρωτοπόρο στην βαθμολογία και αήττητο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου.

Στην ΑΕΠ όλοι έχουν πεισμώσει.

Σύμφωνα με την εικόνα και τις δυνατότητες που έχει φέτος η ομάδα στα δύο τελευταία παιχνίδια ήρθαν δύο αρνητικά αποτελέσματα και βλέπουν το εκτός έδρας παιχνίδι με την Ανατολή -παρά τις μεγάλες δυσκολίες που κρύβει – σαν μια ευκαιρία να γυρίσουν στις νίκες.

Το τρίποντο είναι σίγουρα μέσα στις δυνατότητες των παικτών του Νίκου Κατακαλίδη και θα παλέψουν να το κατακτήσουν.

Ο Μακεδονικός Φούφα κόντρα στον αήττητο και πρώτο στην βαθμολογία Αχέρων θέλει να συνεχίσει τα νικηφόρα αποτελέσματα και να μη πετάξει στα σκουπίδια το διπλό της προηγούμενης αγωνιστικής.

Δύσκολη αναμέτρηση αλλά στο στρατόπεδο του έμπειρου και δοκιμασμένου στα δύσκολα Μακεδονικού υπάρχει ανεβασμένο ηθικό και πίστη για τη νίκη η οποία αν έρθει θα τον κρατήσει στα επάνω πατώματα της βαθμολογίας.

Στον 2ο όμιλο ο ΠΑΣ Φλώρινας αντιμετωπίζει εκτός έδρας την δυνατή ομάδα της Αναγέννησης Γιαννιτσών και παρά τα άσχημα αποτελέσματα των τελευταίων δύο αγωνιστικών πάει στα Γιαννιτσά να διεκδικήσει ότι καλύτερο στο δύσκολο αυτό παιχνίδι απέναντι σε μια καλή ομάδα.

Η Αστραπή Μεσοποταμίας έχει το προγραμματισμένο της ρεπό

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές του Σαββάτου 16/11

4ος όμιλος

9η αγωνιστική

Τηλυκράτης Λευκάδας-Ναυπακτιακός Αστέρας (γήπεδο Λευκάδας)

Τσέτσιλας, Φαλτάκας, Μωυσιάδης – ΣΔ Γρεβενών

Σούλι Παραμυθιάς-Αστέρας Ιτέας (γήπεδο Παραμυθιάς)

Καββαδίας, Μιχάλας, Σατκλίφ – ΣΔ Κέρκυρας

ΑΕ Μεσολογγίου-Αναγέννηση Άρτας (γήπεδο Αιτωλοακαρνανίας)

Νέος, Διαμαντής, Σπυρογιώτης – ΣΔ Ηπείρου

ΑΕ Λευκίμμης-ΠΑΣ Πρέβεζα (γήπεδο Λευκίμμης)

Στεφάνου, Παπαλαζάρου, Ράπτης – ΣΔ Θεσπρωτίας

Μακεδονικός Φούφα-Αχέρων Καναλακίου (γήπεδο Πτολεμαΐδας)

Μπούμπας, Παπαδημητρίου, Τσάντας – ΣΔ Ηπείρου

ΑΟ Ανατολής-ΑΕ Ποντίων (γήπεδο Ανατολής)

Κωστούλας, Μάνος, Νούσιας – ΣΔ Άρτας

Απόλλων Ευπαλίου-Θιναλιακός (γήπεδο Καστρακίου)

Ξηρογιάννης, Λαμπροπούλου, Τσαγανού – ΣΔ Βοιωτίας

Βαθμολογία

Αχέρων Καναλακίου20
ΑΕ Ποντίων17
Αναγέννηση Άρτας16
Θιναλιακός14
Μακεδονικός Φούφα12
ΠΑΣ Πρέβεζα12
Τηλυκράτης 201411
ΑΟ Ανατολής10
Απόλλων Ευπαλίου8
Ναυπακτιακός Αστέρας7
Μεσολογγίου ΑΕ7
ΑΕ Λευκίμμης7
Αστέρας Ιτέας6
Σούλι Παραμυθιάς6

2ος όμιλος

11η αγωνιστική

ΠΟ Ν. Καλλικράτειας-Αγροτικός Αστέρας (γήπεδο Καλλικράτειας)

Ασλανίδης, Μηνούδης, Κουτσικανίδης – ΣΔ Πιερίας

Μ. Αλέξ. Τρικάλων Ημαθίας -Θύελλα Σαρακηνών (γήπεδο Τρικάλων Ημαθίας)

Μπούτσικος, Φακάνας, Αγγελόπουλος – ΣΔ Μακεδονίας

Αλμωπός Αριδαίας-Θερμαϊκός Θέρμης (γήπεδο Αριδαίας)

Τσακαλίδης – ΣΔ Χαλκιδικής, Βρούζος, Σαλτσίδης-ΣΔΠιερίας

Ποσειδών Μηχανιώνας-Νίκη Αγκαθιάς (γήπεδο Μηχανιώνας)

Γιουματζίδης, Δέλλιος, Δεμερτζής – ΣΔ Πέλλας

ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΠΑΣ Φλώρινα (γήπεδο Γιαννιτσών)

Τζάμος, Τριανταφυλλίδης, Σιδερίδης – ΣΔ Καστοριάς

Μακεδονικός-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0α.α.

ΑΟ Σειρήνα-Εδεσσαϊκός 0-3α.α.

Ρεπό: Αστραπή Μεσοποταμίας

Βαθμολογία

Αλμωπός Αριδαίας25
Θερμαϊκός Θέρμης20
Μακεδονικός20
ΑΣ Γιαννιτσά19
ΠΟ Ν. Καλλικράτειας16
Θύελλα Σαρακηνών ΠΑΣ15
Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημαθίας14
Αγροτικός Αστέρας13
Φλώρινα ΠΑΣ13
Ποσειδών Μηχανιώνας11
Νίκη Αγκαθιάς10
Εδεσσαϊκός10
Αστραπή Μεσοποταμίας7
Σειρήνα3
Άρης Παλαιοχωρίου0
https://matiesstasport.blogspot.com