Επιμέλεια στήλης: Ελένη Ψωμαδάκη
Τον Ιούνιο του 1974 η ομάδα της Καστοριάς, πετυχαίνοντας τον απόλυτο αριθμό νικών, ανεβαίνει στην Α΄ Εθνική κατηγορία.
Το γεγονός, γιορτάστηκε δεόντως στην πόλη. Κατά την διάρκεια πανηγυρικής τελετής που έλαβε χώρα στο εθνικό στάδιο, η Δημοτική Αρχή βράβευσε τους ποδοσφαιριστές και ακολούθησε ο γύρος του θριάμβου με επικεφαλής την στρατιωτική μουσική, «Εν μέσω συγκινητικών εκδηλώσεων των φιλάθλων, επευφημιών , ζητωκραυγών και χειροκροτημάτων».
![](https://fonikastorias.gr/wp-content/uploads/2024/03/%CE%9A%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%9F%CE%A1%CE%99%CE%91-%CE%91-%CE%95%CE%98%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%97-%CE%A6%CE%A5%CE%9B%CE%9B%CE%9F-%CE%95%CE%A6%CE%97%CE%9C%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%94%CE%91%CE%A3.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_20240308_182002-461x1024.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2023/11/Karta_Farmaki_2307-01.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2024/02/Screenshot_2024-02-28-14-54-28-613_com.android.chrome-2-569x1024.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2023/09/FB_IMG_1686569530339-1.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2023/01/received_439550204546267-4.jpeg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2022/05/Screenshot_20220501_083540_com.google.android.youtube-1024x669.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2024/01/FB_IMG_1659305309791-1-696x321-1-2.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2022/12/FB_IMG_1669877670214-1024x576.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2023/12/Screenshot_2023-12-14-14-04-12-219_com.facebook.katana-1-1024x984.jpg)
![](https://www.radiosiatista.gr/wp-content/uploads/2023/12/FB_IMG_1702454582326.jpg)