Τον πρωτοπόρο στη βαθμολογία και αήττητο με το απόλυτο των βαθμών Μακεδονικό Σιάτιστας , υποδέχεται στη Νέα Νικόπολη το Σάββατο 3μμ ο Μακεδονικός Κοζάνης.

588



Τον πρωτοπόρο στη βαθμολογία  και αήττητο με το απόλυτο των βαθμών Μακεδονικό Σιάτιστας , υποδέχεται  στη Νέα Νικόπολη το Σάββατο 3μμ ο Μακεδονικός Κοζάνης.

Οι ποδοσφαιριστές του Τάκη Καραθανάση έρχονται μετά από μια καλή εμφάνιση  την Τετάρτη που μας πέρασε κόντρα στην ΑΕΠ Κοζάνης στα πλαίσια   του κυπέλλου  ΕΠΣ Κοζάνης Μια καλή εμφάνιση που δεν έφερε όμως και την πρόκριση.
Το Σάββατο ο Μακεδονικός Κοζάνης  θα προσπαθήσει για το καλύτερο κόντρα στην πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας.
Το συγκρότημα του Γιάννη Παρασκευά παρουσιάζεται κι όχι άδικα ως ένα από τα μεγάλα φαβορί για την άνοδο στη Γ εθνική. 
Ολα δείχνουν πως οι φίλαθλοι που θα βρεθούν το Σάββατο  στη Νέα Νικόπολη θα παρακολουθήσουν μια δυνατή αναμέτρηση των συνονόματων  Μακεδονικών .





Διαιτητής της αναμέτρησης ο Χρήτος Πελετίδης με βοηθούς του κ.κ. Θεοδωρίδης και Ζαφείρης

Βαθμολογία
Μακεδονικός Σιάτιστας 24
ΦΣ Εορδαϊκός 20
ΑΕ Περδίκκα 18
Μακεδονικός Κοζάνης 16
ΠΑΟ Κοίλων 15
ΑΟ Κρόκου 15
Τιτάν Σερβίων 14
Α.Σ. Βελβεντό  13
ΑΕ Κοζάνης 10
Δόξα Βερμίου Πύργων 6
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 5
Αλιάκμων Αιανής 4
Α.Ε.Κ. Καισαρειάς 1
Αναγέννηση Εράτυρας 0

Επόμενη αγωνιστική – 9η
ΑΟ Κρόκου – ΑΣ Βελβεντό
Μακεδονικός Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας
ΑΕ Καισαρειάς – Δόξα Βερμίου Πύργων
ΦΣ Εορδαϊκός – ΑΕ Κοζάνης
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Αλιάκμων Αιανής
Τιτάν Σερβίων – ΑΕ Περδίκκα
ΠΑΟ  Κοίλων – Αναγέννηση Εράτυρας



ΕΠΣ Κοζάνης: Οι διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου 10-11/12/ 22


 


Οι διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου 10-11/12/2022 σε Α’ και Β’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης. 


Α’ κατηγορία
9η αγωνιστική
Σάββατο 10/12/2022 – 3.00μ.μ.
ΑΟ Κρόκου – ΑΣ Βελβεντό (γήπεδο Κρόκου)
Διαιτησία: Κωνσταντινίδης, Σίας Α, Βασιλειάδης 
Παρατηρητής : Τσανακας 

Μακεδονικός Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας (γήπεδο Νέας Νικόπολης)
Διαιτησία: Πελετίδης, Θεοδωρίδης, Ζαφείρης 
Παρατηρητής : Μητσιάκος 

ΦΣ Εορδαϊκός – ΑΕ Κοζάνης (γήπεδο Πτολεμαΐδας «Αιμίλιος Θεοφανίδης»)
Διαιτησία: Κατής, Ιωαννίδης, Στεφανίδου (Φλώρινας) 
Παρατηρητής :Σωτηριάδης 

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Αλιάκμων Αιανής (γήπεδο Ατρόμητου)
Διαιτησία: Τζιουβάρας, Τζιαμπάζης, Βαρδιάμπαση
Παρατηρητής : Θεοδουλίδης 

ΠΑΟ  Κοίλων – Αναγέννηση Εράτυρας (γήπεδο Λάπειο)
Διαιτησία: Γεωργιάδης, Πραχάλης, Σίας Κ. 
Παρατηρητής : Σαββούδης 

Κυριακή 11/12/2022 – 3.00μ.μ.
ΑΕ Καισαρειάς – Δόξα Βερμίου Πύργων (γήπεδο Αιανής – παλιό)
Διαιτησία: Τσιμεντερίδης, Πανυτσίδου, Ζαφείρης 
Παρατηρητής : Βαβλιάρας 

Τιτάν Σερβίων – ΑΕ Περδίκκα (γήπεδο Σερβίων)
Διαιτησία: Τζιουβάρας, Θεοδωρίδης, Λαμπριανίδης 
Παρατηρητής : Αντωνογιάννης 


Β’ κατηγορία
6η αγωνιστική 
Σάββατο 10/12/2022 – 3.00μ.μ.
Βυζαντινός Αετός – Ηρακλής Δρεπάνου (γήπεδο Προατείου)
Διαιτησία: Τσάνης, Σάκκος, Κωτούλας 
 
Κυριακή 11/12/2022 – 11.00π.μ.
Ελπίδες ΑΕΚ – Αναγέννηση Αργίλου(γήπεδο στρατιωτικό)
Διαιτησία: Κουτσώνας, Θεοδωρίδης, Σίας Κ. 

Κυριακή 11/12/2022 – 3.00μ.μ.
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΑΣ Ιωνικός (γήπεδο Ροδιανής)
Διαιτησία:  Κουτσώνας, Κωτούλας, Κάμπερ 
Ακρίτες Κοζάνης – Δαναοί Κοζάνης (γήπεδο Αρίλου)
Διαιτησία: Γεωργιάδης, Τζιαμπάζης, Σίας Κ. 
Αναγέννηση Λιβαδερού – Δάφνη Πολυμύλου (γήπεδο Λιβαδερού)
Διαιτησία: Πελετίδης, Πραχάλης, Σίας Α